Ojców – Warownie Jurajskie – Częstochowa i Skarby Ziemi Śląskiej

Ojców – Warownie Jurajskie – Częstochowa i Skarby Ziemi Śląskiej

3 – 5 maja 2018 r.

Dzień Iojców

Wyjazd z: 

  • Sanoka o godz. 4:30 z parking obok „Kaufland”, ul. Królowej Bony 10
  • Krosna o godz. 5:30  z przystanku na ul. Krakowskiej (obok starego cmentarza)
  • Jasła o godz. 6:00 z placu pod JDK ul. Kołłątaja 1

Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale, Maczugi Herkulesa, ruin zamku Kazimierzowskiegow OjcowieJaskini Łokietka. Na zakończenie zwiedzania ognisko z kiełbaskami na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Przejazd do Częstochowy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość wieczornego uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.

Dzień IIczestochowa-jasna-gora

Możliwość uczestnictwa w odsłonięciu Cudownego Obrazu na Jasnej Górze – godz. 6:00

Śniadanie. Spacer po Częstochowie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do ruin zamku w Mirowie, spacer „Grzędą Mirowsko-Bobolicką” do odrestaurowanego zamku w Bobolicach. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Zabrza – zwiedzanie Kopalni GuidoZjazd na poziom 320 + 170! Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Paprocan (dzielnica Tych). Spacer z przewodnikiem do pałacyku książąt Hochbergów z Pszczyny. Przejazd do browaru - zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa połączone z degustacją piwa (tylko dla dorosłych). Powrót do Sanoka w późnych godzinach wieczornych.

 Tychy Browar

Cena: 540 zł/osoba (członkowie PTTK)

550 zł/osoba (niezrzeszeni)

 

Podana cena zawiera: 2 x nocleg, 2 x śniadanie, 2 x obiadokolację, ognisko z kiełbaskami na terenie OPN,  usługę licencjonowanego pilota (3 dni), usługę przewodnika na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, Częstochowie i w Tychach, transport, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie NNW

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne 120 zł/normalny, 100 zł/ ulgowy (emeryci i  renciści)