Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy

GUBEN - DREZNO - GOERLITZ

Jarmarki Bożonarodzeniowe

14 - 16.12.2018 r.


 PROGRAM:

DZIEŃ 1DREZNO Jarmark

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 3:00 z parkingu obok „Kauflandu” ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 4::00 z przystanku obok "stargo cmentarza" na ul. Krakowskiej,
  • Jasła o godzinie 4:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Guben - Plastinarium von Hagena (PLASTINARIUM to współczesny Teatr Anatomii. Pozwala on zwiedzającym na jedyny w swoim rodzaju wgląd w głąb ludzkiego ciała, a także na zapoznanie się ze sztuką anatomicznej preparacji i plastynacji.) - spacer po starówce miasta podzielonego granicą między Polskę (Gubin) a Niemcy (Guben). Przejazd do Łęknicy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Drezna – stolica Saksonii -  zwiedzanie Starego Miasta: Barokowy Pałac Zwinger
DREZNO Jarmark2ze słynna Galerią Mistrzów, wystawą porcelany oraz wystawą fizyczną i matematyczną, Hofkirche, Opera Sempera (z zewnątrz), Kościół NMP, Deptak Prager Strasse. Czas wolny na „Jarmarku Bożonarodzeniowym” (więcej o jarmarku tutaj). Powrót do Łęknicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Goerlitz. Spacer po mieście znanym z długiej historii oraz z licznych zabytków, kojarzone przede wszystkim jako miasto podzielone pomiędzy Niemcy a Polskę. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. (więcej o jarmarku tutaj). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.  

 

CENA: 600 zł/os – członkowie PTTK i dzieci do 16 roku życia

              620 zł/os – niezrzeszeni

Cena zawiera:  przejazd autokarem,  2 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami), 2 obiadokolacje, 2 śniadania,  usługa pilota, i przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

Płatne dodatkowo: bilety wstępów oraz inne opłaty obligatoryjne 30  euro, (opcjonalnie dopłata do pokoju jednoosobowego 80 zł)