Ścieżka Śladami Rodu Beksińskich

Ścieżka spacerowa "Śladami Rodu Beksińskich"

01 października 2011 z okazji Jubileuszu 60 - lecia powstania Oddziału PTTK "Ziemia Sanocka" w Sanoku oraz Jubileuszu 50 - lecia założenia Koła Przewodników, została uroczyście otwarta ścieżka spacerowa "Śladami Rodu Beksińskich". Trasa spaceru rozpoczyna się przy sanockim Zamku i prowadzi przez Plac św. Jana, "Arkady", Gimnazjum im. Królowej Zofi, Park Miejski, Cmentarz, Rondo im. Zdzisława Beksińskigo, ulicę Słowackiego, Daszyńskiego i Podgórze aż do Schodów Zamkowych, które ponownie widą do Muzeum Historycznego.

 Podczas przejścia można zobaczyć 11 "Sztalug Beksińskiego" - tablic informacyjnych, na których oprocz podstawowych informacji (w wersji polskiej oraz angielskiej) o zwiedzanym obiekcie znajdują się fotokody, dzięki którym możemy zobaczyć, przeczytać i usłyszeć więcej o Rodzinie Beksińskich i Sanoku. Jest to jedna z pierwszych tego typu realizacji w Polsce, w których na szeroką skalę wykorzystańo tę usługę, a polega ona na prostym i szybkim dostępie do zakodowanych pod niewielkim czarno - białym obrazkiem treści multimedialnych przez telefon komórkowy.

Wydany został również przewodnik po ścieżce który jest do nabycia w "naszym sklepiku" (Sklep "Wędrowniczek", Sanok, ul. 3 Maja 2).

 

Kol._Ewelina_Krauze_otwiera_ciek_im._Z._Beksiskiego_fot._A._Frczek

 

Kol._Sabina_Pelc-Szuryn_opowiada_o_powstaniu_cieszki_-_fot._M._Skowroski

otwarcie_sciezki1