ŚLADAMI BOHATERÓW TRYLOGII

 Wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Ukrainę.

ŚLADAMI BOHATERÓW TRYLOGII

13 - 15.10.2017 r. 

Brak wolnych miejsc SugarwareZ-197

Trylogia

1 dzień

Wyjazd z:olesko

  • Sanoka o godzinie 3:30 z parkingu przy "Kauflandzie ul Królowej Bony 10;
  • Krosna o godzinie 2:30 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska; 
  • Jasła o godzinie 2:00 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd przez Ustrzyki Dolne - Krościenko (przekroczenie granicy - możliwa wymiana złotówek na hrywne) do Drohobycza (zwiedzanie: kościół rzymskokatolicki, dawna synagoga, cerkiew grekokatolicka, pomnik Adama Mickiewicza, dom Brunona Schulza - słynnego artysty) - Stanisławów (Iwano-Frankiwsk - Miasto zostało założone w 1662 r. na miejscu wsi Zabłotowo przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów na cześć swego ojca Stanisława Rewery Potockiego. Pierwotnie pomyślany jako twierdza do obrony Rzeczypospolitej przed najazdami Tatarów). Czerniowce. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzieńpoczajow

Śniadanie. Przejazd do Chocima (miejsce dwóch wielkich bitew wojsk Rzeczypospolitej z Turkami (w 1621 i 1673), usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim.  W roku 2007 budowla została zaliczona do "siedmiu cudów Ukrainy"). Żwaniec - przepiękna panaorama na rzekę Zbrucz. Kamieniec Podolski, zwiedzanie twierdzy (dawniej zwanej także "przedmurzem Chrześcijaństwa" lub "bramą do Polski" - zamek składa się z dwóch obronnych budowli strzegących cypla prowadzącego do Starego Miasta. Obronę twierdzy przed Turkami opisał Henryk Siękiewicz w "Pan Wołodyjowski").  Skała Podolskiej (twierdza pochodząca z XIV w. Kilkakrotnie zajmowali ją Turcy, niszczyli Tatarzy i Wołosi). Tarnopol.  Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzieńimg 0077

Śniadanie. Przejazd do Zbaraża (w 1649 roku miała tu miejsce słynna obrona zamku i miasta przed wojskami kozackimi i sprzymierzonymi z nimi Tatarami, oblężenie to opisał Henryk Sienkiewicz w Ogniem i Mieczem)  - Poczajów (Ławra Zaśnięcia Matki Bożej w Poczajowie - najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugi na całej Ukrainie po Ławrze Peczerskiej w Kijowie) - Olesko - zwiedzanie zamku (miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego) . Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

Cena :  570 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

             580 zł (niezrzeszeni)

drohobycz cerkiew

Cena obejmujeprzejazd autokarem, opłaty graniczne i drogowe, 2 obiadokolacje, 2 noclegi w hotelach (pok. 2,3 -os), 2 śniadania, ubezpieczenie KL i NNW, usługa pilota/przewodnika.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne: 350 UHR

 

 Wymagane paszporty !

 

Serdecznie zapraszamy !