PRAGA 2020

PRAGA

01 - 03.05.2020 r. 

 

DZIEŃ 1punkevni jeskyne011

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 4:00 z parkingu obok „Kauflandu” ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 5:00 z przystanku obok "Starego Cmentarza" ul. Krakowska
  • Jasła o godzinie 5:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do  Blansko k/Brna - zwiedzanie pięknej Jaskini Punkwiowej z Przepaścią Macochy, spływ łódkami korytem rzeczki Punkwi (Zwiedzający przechadzają się po ogromnych pomieszczeniach i korytarzach z naciekowym wystrojem na dno światowej sławy Przepaści Macocha. Dalszą część zwiedzania stanowi przejażdżka motorówką po podziemnej rzece Punkwie. Podczas przejażdżki zwiedza się Masarykowe pomieszczenie, które należy do najpiękniejszych jaskiniowych pomieszczeń Morawskiego krasu). Przejazd do Pragi – obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2praga

Śniadanie. Zwiedzanie Pragi. Dzielnica Mała Strona z Hradczanami; klasztor na Strachowie, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita (wewnątrz). Czas wolny, zwiedzanie barokowej dzielnicy; Plac Malostranski z perłą praskiego baroku - kościół św. Mikołaja, kościół karmelitański, kamienny Most Karola.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu,  nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi (UNESCO): Królewski Trakt - Stare Miasto; Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji - Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj. Czas wolny, zwiedzanie Placu Wacława z pomnikiem patrona kraju i Muzeum Narodowym. Wyjazd  z Pragi w trasę  powrotną do kraju. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nadrannych kolejnego dnia. 

Praga1

 

Cena pozostałych terminów: 670 zł (niezrzeszeni)

650 zł (członkowie PTTK, młodzież do 16 lat)

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu w Pradze, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, usługa pilota/przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna KL 10.000 euro i NWW 15.000 zł, TFG.

Płatne dodatkowo:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty obligatoryjne – 700 CZK (ok. 120 zł), 500 CZK - emeryci oraz dzieci do 16 lat