RUMUNIA: Maramuresz + przejazd kolejką Mocanita

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza:
 
  RUMUNIA 
  Maramuresz + przejazd kolejką MOCANITA
 
27 - 30.06.2020 r. 
 
PIERWSZY DZIEŃ:
Wyjazd z:
  • Sanoka  o godz. 01:30 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godz. 0:30 z placu obok Lasów Państwowych, ul. Bieszczadzka 2
  • Jasła o godz. 0:00 z placu obok Jasielskiego Domu Kultury, ul. Kołłątaja 1

Przejazd przez Słowację, Węgry, Rumunię. Zwiedzanie Sapanty: Wesoły Rumunia Sapanta cmentarz-Cmentarz - Nagrobki są tu kolorowe (z dominacją niebieskiego), a obrazki na grobach z dużym poczuciem humoru alegorycznie pokazują zalety i wady zmarłych, ich styl życia i wykonywane zawody. Namalowani są traktorzyści, pasterze, rzeźnicy, żołnierze, są tragicznie zmarłe dzieci czy matki, które osierociły rodziny, jest rysunek człowieka zabitego przez piorun i takiego, którego przejechał pociąg., Sighet Marmarowski - najdalej położone miasto na północ miasto Rumunii, bogate w historię i okrutne wydarzenia XX w., to właśnie tu znajdowało się jedno z najcięższych komunistycznych więzień. Borsa. Obiadokolacja, nocleg.

 
 
DRUGI DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd kolejką leśną MOCANITA z Viseu de Sus wąskotorowa kolej leśna która wyrusza z miejscowości Vişeu de Sus, przekracza „Bramę Gór Marmaroskich” i rusza w niesamowitą podróż w górę doliny rzeki Wazer, by po 43 kilometrach dotrzeć daleko w głąb dzikich Gór Marmaroskich - czas przejazd w obydwie strony około 7 godzin. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
Rumunia kolejka 
 
TRZECI DZIEŃ:
Śniadanie. Borsa Turism - wyjazd wyciągiem krzesełkowym, przejście piesze do najwyższego wodospadu w Karpatach (Cailor) - wyjście na Przełęcz Gargalau (1925 m) - czas przejścia około 5 godzin - trasa łatwa. Borsa. Obiadokolacja, nocleg.                                              
                                                                                                                          
 
CZWARTY DZIEŃ:Kompleks_Klasztorny_w_Borsanie
Śniadanie. Borsana - zwiedzanie kompleksu klasztornego. Przejazd do Baia Mare - spacer po zabytkowej starówce. Wyjazd w drogę powrotną do Sanoka, przejazd przez Węgry - Słowacje.  Powrót w godzinach nocnych.
 
 
 
Cena - 780 zł (członkowie i młodzież do 16 lat)
        
              760 zł  (niezrzeszeni)
 
 
 
Cena obejmuje: Przejazd autokarem, 3 noclegi w pensjonacie, 3 obiadokolacje, 3 śniadania, usługa pilota wycieczki i przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna KL 10.000 Euro i NNW 15.000 zł, TFG.
 

Cena nie zawiera:  
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty obligatoryjne - 30 Euro.
 

Wystarczą dowody osobiste!
 
 
 
Serdecznie zapraszamy!!!!!!