Budapeszt - Zakole Dunaju - Eger

BUDAPESZT - ZAKOLE DUNAJU -  EGER

11 - 13.06.2020 r.


budapeszt2

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 4:00 z parkingu obok „Kauflandu” ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godz. 5:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska.
  • Jasła o godz. 5:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

 Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta UNESCO: Plac Bohaterów – który jest największy w mieście, Zameczek Vajdahunaqyd (z zewnątrz) – kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych, Bazylika św. Stefana w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier, Baszta Rybacka – zbudowana w stylu neoromańskim z wież i tarasów rozciąga się widok na Dunaj i Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellerta – panorama miasta. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 2zakole dunaju

Śniadanie. Przejazd przez Góry Pilis do Esztergomu – krótka przerwa na szczycie Bijącego Kamienia (gdzie ponoć bije serce świata) – widok na zakole Dunaju. Zwiedzanie miasta: Siedziba Prymasowska, największa katedra na Węgrzech (p.w. Matki Boskiej i Św. Wojciecha). Przejazd do Wyszegradu (była stolica węgierska), Cytadela (z zewnątrz), platforma widokowa. Przejazd do Szentendre: spacer po mieście. Powrót do Budapesztu, obiadokolacja, wieczorny rejs po Dunaju, nocleg.   

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Egeru. Zwiedzanie miasta: Zamek (zewnątrz)Budapeszt1, Plac Isthvana Dobo, Bazylika – neoklasycystyczna 2 co do wielkości na Węgrzech, Minaret Turecki – wysunięty  najdalej na północ zabytek turecki, pozostałość po dawnym meczecie. Przejazd do Doliny Pięknej Pani - degustacja oraz zakupy wina. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Sanoka w późnych godz. wieczornych.

 

Cena:    620 zł (niezrzeszeni) 

              600 zł  (członkowie PTTK i dzieci do 16 lat)  

Cena obejmuje: przejazd autokarem,  2 obioadokolacje, 2 noclegi w Budapeszcie (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 2 śniadania, usługa pilota/przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna KL 10.000 euro i NNW 15.000 zł, TFG.

Płatne dodatkowo: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,  rejs oraz inne opłaty obligatoryjne 7000 HUF (około 100 zł)

 

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!