"KAZIUKI" W WILNIE

"KAZIUKI" W WILNIE

06 - 08.03.2020 r.

 „Kaziuki” - Najsłynniejszy litewski jarmark odbywający się od 400 lat w Wilnie w dniu św. Kazimierza. Jest to NAJBARWNIEJSZE ŚWIĘTO MIASTA, któremu towarzyszą teatralizowane przemarsze, kolorowe wystawy i stragany. Stoiska kuszą swojskim zapachem wędlin, kiełbas, boczków, kindziuków i ryby przywiezionej znad Bałtyku. Można kupić przepysznego litewskiego razowca, który jest wypiekany domowym sposobem w wiejskich piecach. Godne polecenia są świeże bułki z przeróżnym nadzieniem, warto spróbować, jak smakują lukrowane grzybki.

1 DZIEŃ

Wyjazd z:troki-zamek

  • Sanoka o godzinie 0:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej bony 10,
  • Krosna o godzinie 1:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 1:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przyjazd do Trok na zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Obiadokolacja i nocleg.

 2 DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna - Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzimy mi. in. , Ostrą Bramę, Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był Adam Mickiewicz, cerkiew Św. Ducha, Ratusz Wileński, Dzielnicę Żydowską, kościół Św. Anny oraz Uniwersytet Wileński. Udział w Jarmarku „Kaziuki”. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

3 DZIEŃ
wilno kaziuki

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: Kościół Św. Kazimierza z kopułą królewskiej korony, „polski kościół” pw. Św Ducha, ostatnie zkupy na "Jarmarku", cmentarz na Rossie, gdzie pochowane jest serce Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych.

 

CENA:  670 zł (niezrzeszeni)

           650 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat) 

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, usługa pilota i przewodnika, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, 2 noclegi w hotelu*** w Wilnie (pokoje 2,3 os z łazienkami), ubezpieczenie KL i NNW, TFG

Płatne dodatkowo: bilety wstępów oraz inne opłaty obligatoryjne: 10 Euro