Kresy Wschodnie + Bukowina Rumuńska 4 dni

 Wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Ukrainę i Rumunię.

KRESY WSCHODNIE i BUKOWINA RUMUŃSKA 

03 - 06.08.2017 r.

Ostatnie wolne miejsca!!! SugarwareZ-154

kresy

1 dzień

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 3:30 z parkingu przy "Kauflandzie ul Królowej Bony 10;
  • Krosna o godzinie 2:30 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska; 
  • Jasła o godzinie 2:00 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd przez: Krościenko –  Drohobycz (zwiedzanie) – Stanisławów (Iwano-Frankiwsk - Miasto zostało założone w 1662 r. na miejscu wsi Zabłotowo przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów na cześć swego ojca Stanisława Rewery Potockiego. Pierwotnie pomyślany jako twierdza do obrony Rzeczypospolitej przed najazdami Tatarów) – Czerniowce. Obiadokolacja. Nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie. Wyjazd do Rumunii. Zwiedzanie malowanych klasztorów w Voronet_churchSuczavicie, Voronecie i Humoru (wybudowane w XV i XVI wieku obronne monastyry, wpisane zostały w 1993 roku na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO). Powrót do Czerniowiec. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy w Chocimiu (miejsce dwóch wielkich bitew wojsk Rzeczypospolitej z Turkami (w 1621 i 1673), usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim. Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1325, a prace nad nią trwały do 1380 roku. W roku 2007 budowla została zaliczona do "siedmiu cudów Ukrainy)", w  Kamieńcu Podolskim (dawniej zwana także "przedmurzem Chrześcijaństwa" lub "bramą do Polski" - zamek (warownia) obronna znajdująca się na Podolu, składająca się z dwóch obronnych budowli strzegących cypla prowadzącego do Starego Miasta), Skała Podolska (twierdza pochodząca z XIV w. Kilkakrotnie zajmowali ją Turcy, niszczyli Tatarzy i Wołosi. W XIX w. Rezydencja, formalnie własność Gołuchowskich, popadła w ruinę.), rzeka Zbrucz, Tarnopol.  Obiadokolacja. Nocleg.

 

4 dzieńmonastyr_Suczawica

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Zbaraż (w 1649 roku miała tu miejsce słynna obrona zamku i miasta przed wojskami kozackimi i sprzymierzonymi z nimi Tatarami. Oblężony wówczas 14-tysięczny oddział polski bronił się pod dowództwem Jeremiego Wiśniowieckigo przez 43 dni (od 10 lipca do 22 sierpnia 1649) przed naporem liczącej 250-300 tysięcy żołnierzy armii kozacko-tatarskiej.), klasztoru w Poczajowie (Najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu i drugi na całej Ukrainie po Ławrze Pieczerskiej w Kijowie. Jeden z trzech ukraińskich klasztorów prawosławnych o statusie ławry). Lwów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

Cena :  700 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

             720 zł (niezrzeszeni)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty graniczne i drogowe, 3 obiadokolacje, 3 noclegi w hotelach (pok. 2,3 -os), 3 śniadania, ubezpieczenie KL i NNW, usługa pilota/przewodnika.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne: 20 Euro

 

 Wymagane paszporty !

 

Serdecznie zapraszamy !