KRAINA JEZIOR ALPEJSKICH + SALZBURG

KRAINA JEZIOR ALPEJSKICH + SALZBURG

10/11 - 14.08.2018 r.

UWAGA!! w wyniku zawalenia się wąwozu Liechtensteinklamm w St. Johann im Pongau nastąpiła zmiana programu - zamiennie będzie zwiedziany Wąwóz Lammerklamm pod Goling.

 PROGRAM:

Dzień 1salzburg-austria

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 22:30 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10,
  • Krosna o godzinie 23:30 z przystanku obok "starego cmantarza", ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 0:00 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Salzburga. Zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego w 1997 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer przez ogrody Mirabell, średniowieczną uliczkę Getreidegasse, Stary Rynek oraz rozległe place dzielnicy arcybiskupiej. Po drodze zobaczymy m.in. miejsca związane z Mozartem – cmentarz św. Sebastiana z groben rodziny Mozartów, Dom Urodzenia Mozarta oraz pomnik kompozytora, rezydencję arcybiskupią, katedrę, Opactwo Benedyktynów i najstarszy cmentarz Salzburga (św.
Hallstatt austriaPiotra). 
Wjazd kolejką linową do twierdzy Hohensalzburg (z zewnątrz), skąd roztaczają się piękne widoki na Stare Miasto i Alpy Wapienne.  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd do Salzkammergut, malowniczej krainy jezior alpejskich, położonych wśród zielonych gór i stromych, skalnych masywów. Po drodze mijamy urocze alpejskie wioski i miasteczka, m.in.: St. Gilgen (spacer po rodzinnym miasteczku mamy Mozarta), rejs statkiem wycieczkowym do St. Wolfgang (spacer po miasteczku), Bad Ischl (spacer po stolicy operetki oraz parku przy letniej rezydencji Franciszka Józefa), a „na deser” Hallstatt – przepiękne miasteczko wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie Alpejskiego Wąwozu Lammerklamm pod Goling. Powrót do Salzburga, obiadokolacja, nocleg.jaskinie lodowe Austria

Dzień 3

Śniadanie. Przed południem wycieczka do Werfen, do największych na świecie jaskiń lodowych. Ta wycieczka jest już dla bardziej aktywnych, ale nie nazbyt forsowna: do góry wjeżdża się kolejką linową i maszeruje 2x po 20 minut. Samo zwiedzanie jaskiń trwa 90 min. Do pokonania jest 700 schodów pod górę!  Po południu przejazd do Hellbrunn na obrzeżach miasta, zwiedzanie ogrodów wodnych niespodzianek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

 

Cena: 1.170 zł (niezrzeszeni)

 

           1.150 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

 

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 3 obiadokolacje, 3 śniadania, usługa pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie KL i NNW.

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty obligatoryjne 65 Euro.