BIAŁORUŚ

BIAŁORUŚ

07 - 12.08.2018 r.


 1 DZIEŃ
bialorus Grodno-widok

Wyjazd (noc z poniedziałku na wtorek) z:

  • Sanoka o godzinie 0:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10,
  • Krosna o godzinie 1:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 1:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Zwiedzanie Grodna - królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie: Zamki Stary i Nowy, Cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen. Pałac Batorego, kościół Bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Bohatyrowicz nad Niemnem, gdzie znajdują się mogiły Jana i Cecylii, krzyż Powstańców Styczniowych. Następnie przejazd do Szczuczyna, zwiedzanie zespołu pałacowego Druckich –
bialorus NieświeżaLubeckich. Postój w Murowance z gotycką cerkwią obronną XVI w. (jeden z najcenniejszych zabytków Białorusi). Krótka wizyta w Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego: dominantą miasta jest zamek obronny księcia Gedymina z XIV w., klasztor Pijarów i ciekawy kościół farny. 
Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie: dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, Kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Przejazd do Zaosia – miejsca narodzin Adama Mickiewicza. Zwiedzanie dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów. Następnie przejazd do Mińska. Obiadokolacja, nocleg .  

4 DZIEŃ
bialorus mir

Po śniadaniu Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne – prawosławny Sobór Duchu Świętego oraz katolicka Archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem; Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnik upamiętniający żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Przejazd do Dudutkizwiedzanie skansenu: pokaz i opowieść o rzemioslach, tradycjach -wyroby ze slomy, wikliny, ceramika, kolekcja retro samochodow, male ZOO. Powrót do Mińska. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Nieświeża (lista UNESCO) – siedziby rodu Radziwiłłów. ZwiedzanieBiałoruś Brześć renesansowego zamku otoczonego wałami, pałacu, wspaniałego parku angielskiego oraz kościoła farny Bożego Ciała z XVI w. – pierwszej barokowej budowli Rzeczypospolitej z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Następnie: starówka i ratusz z podcieniami kupieckimi. Przejazd do Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów. Zamek w ostatnim czasie został starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony parkiem. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd w kierunku kraju. Krótki postój w Kobryniu, gdzie znajduje się rodzinny grób Mickiewiczów. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do granicy państwa -  przejazd przez  Polskę na trasię obiad – przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

CENA:   1.400 zł (niezrzeszeni)

                1.380 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 5 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 5 obiadokolacji, 5 śniadań, 1 obiad w drodze powrotnej, usługa pilota, ubezpieczenie medyczne białoruskie, koszt wizy z dokumentacja wizową.

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu, przewodnicy lokalni oraz inne opłaty obligatoryjne - 35 Euro.