TRÓJMIASTO - KARLSKRONA

TORUŃ - SZWECJA - TRÓJMIASTO - MALBORK

30.04 - 05.05.2019 r.


 Dzień 1         

Wyjazd z (30.04/01.05):
Kopernik

  • Sanoka o godzinie 23:00 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 24:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska
  • Jasła o godzinie 0:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Torunia.

Dzień 2         

Rano przyjazd do Torunia - zespół staromiejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto, z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: "Toruń - gotyk na dotyk". 

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie m.in.: Stary Rynek: Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i inne zabytkowe kamienice; Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz); Katedra Świętych Janów; Piernikowa Aleja Gwiazd; Krzywa Wieża, Średniowieczne Obwarowania Miejskie; bulwar nad Wisłą, seans w planetarium.
Stena Line prom

Przejazd do Gdyni na Terminal Promowy –  obiadokolacja, zakwaterowanie w kajutach, nocny rejs do Szwecji. Od 22:00 w jednym z romowych barów muzyka na żywo.

Dzień 3   

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Karlskrony.  Wyjazd autokarem spod terminalu. Przejazd na punkt widokowy na Bryggareberget, widok na miasto. Wycieczka autokarowa po Karlskronie – m. in. Nabrzeże Królewskie z Bastionem Aurora i widokiem na port wojenny, rynek i Kościół Trójcy Świętej, Targ Rybny, dzielnica Björkholmen. Zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie.

Przejazd do Kalmaru. Zwiedzanie miasta: centrum na wyspie Kvarnholmen, katedra, dawne StareKalskrona Miasto, dziedzińce i wały obronne zamku. Przejazd przez Most Olandzki na Olandię, widoki na Cieśninę Kalmarską. Powrót na terminal promowy w Karlskronie, Obiadokolacja Wypłynięcie z Karlskrony, nocleg na promie.

Dzień 4

Przypłynięcie do Gdyni, zejście z promu, śniadanie. 

Zwiedzanie Gdyni i Sopotu: Spacer po Skwerze Kościuszki - Skwer Kościuszki jest sympatyczną promenadą z licznymi zieleńcami, ławeczkami i wspaniałą wielokielichową fontanną. Stoi tu także pomnik pisarza marynisty Józefa Conrada-Korzeniowskiego. Przy nabrzeżu po lewej stronie skweru cumują: Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica" (zewnątrz) oraz żaglowiec-muzeum "Dar Pomorza" (zwiedzanie muzeum), które codziennie można zwiedzać. Atrakcją nie tylko skweru ale całej  Gdyni jest nowoczesny wieżowiec Sea Towers, jeden z najwyższych w Polsce.

Przejazd do Sopotu i spacer po Molo - jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-
molo_Sopotimprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511,5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu.  „Monciak” – reprezentacyjny deptak Sopotu, który w ciągu sezonu tętni życiem przez całą dobę. Znajdują się tutaj kawiarnie, sklepy i obiekty gastronomiczne. Spacerując po monciaku nie sposób nie zauważyć Krzywego Domku, który od lat zadziwia swoją konstrukcją przybywających do Sopotu turystów. Ulica jest bezpośrednim przedłużeniem słynnego Mola.

Przejazd do Oliwy:zwiedzanie katedry

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Gdańska, zwiedzanie z przewodnikiem: Westerplatte - zwiedzanie terenu byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej w szczególny sposób wpisanej w tragiczną historię II wojny światowej. Spacer do Pomnika Obrońców Wybrzeża; przejazd do Głównego Miasta i spacer Gdańskpo ulicy Długiej, Długim Targu - Ulica Długa i Długi Targ tworzą Trakt Królewski i należą do najpiękniejszych ulic Gdańska. Biegną prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. Najstarsze zachowane domy powstały już w średniowieczu, ale większość zabudowy pochodzi z czasów nowożytnych. Zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, Plac Solidarności - plac przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej. Znany przede wszystkim jako miejsce początku ruchu NSZZ Solidarność i miejsce protestów podczas sierpnia 1980Pomnik Poległych Stoczniowców zwany popularnie pomnikiem trzech krzyży, upamiętniający ofiary Grudnia 1970.

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6       

Malbork

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zamkowego w Malborku - jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. W 1997 roku zamek krzyżacki w Malborku został zapisany na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad. Wyjazd do Sanoka.

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. 

 

Cena:   1220 zł (niezrzeszeni)

              1200 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, usługę pilota/przewodnika, 4 obiadokolacje, 4 sniadania, 1 obiad 2 noclegi na promie (kajuty 2 osobowe),  2 noclegi w Ośrodku Wczasowym (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), ubezpieczenie Signal Iduna KL 10.000 euro NNW 15.000 zł.

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne - 80 zł.