OKTOBERFEST

BAWARIA MNIEJ ZNANA + OKTOBERFEST + PILZNO

25 - 29.09.2019 r.

DZIEŃ 1

Wyjazd z:Norymberga

  • Sanoka o godzinie 22:00 z parkingu obok „Kauflandu”, ul. Królowej Bony 10
  • Krosna o godzinie 23:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska.
  • Jasła o godzinie 23:30 z placu obok JDK

Przejazd nocny przez Pilzno, Tarnów, Południową Polskę (możliwość wsiadania po drodze), Czechy do Bawarii.

DZIEŃ 2

Przyjazd do drugiego co do wielkości miasta Bawarii – Norymbergi (Nürnberg), m.in.: Kaiserburg (z zewnątrz) – monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi OktoberfestPanny, zespół zabytkowe zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera i Dom Tucherów, czas wolny na imponującym Starym Rynku, następnie wizyta pod Pałacem Sprawiedliwości, gdzie odbył się słynny proces norymberski nazistowskich zbrodniarzy wojennych. obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium (München), zwiedzanie Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, następnie przejazd na Błonia Teresy, gdzie co roku odbywa się największe święto ludowe na świecie – OKTOBERFEST, uczestnictwo w Święcie Piwa, wejście do słynnego namiotu piwnego Löwenbräu Festzelt i zabawa przy typowej bawarskiej strawie i dwóch kuflach litrowego piwa oraz korzystanie z atrakcji takich jak jarmark ludowy i wesołe miasteczko, czas wolny w rozbawionym mieście goszczącym miłośników zabawy z całego świata, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 pilzno

Śniadanie, Przejazd do PASAWY, położonego na wzgórzu, miasta trzech rzek, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast Bawarii. Spacer po starym i nowym centrum malowniczymi uliczkami z restauracjami i kawiarenkami. Dzięki architektom z południa układ miasta i liczne zabytki nadają Pasawie włoskiej atmosfery. Zwiedzanie górującej nad miastem katedry św. Stefana (St. Stephansdom) z największymi katedralnymi organami na świecie. Przyjazd do PILZNA, miasta słynącego z browaru Prazdrój, w którym warzone jest znane czeskie piwo Pilsner Urquell. Zwiedzanie browaru i Muzeum Piwowarstwa połączone z degustacją piwa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Spacer po starówce Pilzna, którego ozdobą są kościół św. Bartłomieja, renesansowy ratusz oraz synagoga. Czas wolny. Wyjazd do Polski, przyjazd na miejsce zbiórki godzinach nocnych. 

CENA: 1400 zł (niezrzeszeni)

             1380 zł (członkowie PTTK)

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelach *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 3 obiadokolacje, 3 śniadania, wejściówki do namiotu piwnego obejmująca 2 litry piwa oraz posiłek (połowa kurczaka z grilla), usługa pilota, ubezpieczenie KL i NNW

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik lokalny oraz inne opłaty obligatoryjne - 25 Euro.