KRAJE BENELUXU

KRAJE BENELUXU

- LUKSEMBURG - BELGIA - HOLANDIA -

26/27.04 - 03.05.2020 r.

PROGRAM:

1 DZIEŃ 26/27.04 Benelux1

Wyjazd z Sanoka o godz. 01:00. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Przyjazd w okolicę Luxemburga, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ 28.04

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do - LUKSEMBURGU. Zobaczymy ruiny zamku na skale Bock, XVII wieczne kazamaty, Plac Konstytucji z pomnikiem Złotej Damy, Katedrę Najświętszej Marii Panny. Przejdziemy obok pałacu wielkiego księcia oraz parlamentu. Po zakończonym zwiedzaniu centrum przejedziemy do dzielnicy Kirschberg, aby zobaczyć siedzibę administracyjną Unii Europejskiej. Kolejnym punktem będzie stolica Unii Europejskiej – Bruksela. Przejazd wokół miasta aby podziwiać m.in. Park 50 – lecia z Łukiem Triumfalnym, dzielnicę europejską: Komisję Europejska i Radę Europejską. Zatrzymamy się przed Parlamentem Unii Europejskiej, odwiedzimy Parlamentarium. Obiadokolacja i przejazd do hotelu w okolicach Brukseli na nocleg.

3 DZIEŃ 29.04 Bruksela

Po śniadaniu i wykwaterowaniu i zwiedzanie Brukseli. Przejdziemy traktem królewskim od Pałacu Królewskiego w stronę Grand Place z XV wiecznym ratuszem, Domem Królewskim i barokowymi domami cechowymi. Zrobimy sobie zdjęcie z jednym z symboli miasta, z Manneken Pis – siusiającym chłopczykiem lub Janneke Pis-siusiającą dziewczynką oraz zobaczymy przepiękną katedrę Św. Michała i Guduli. Wyjeżdżając z Brukseli zatrzymamy się przed kolejnym z symboli miasta, zobaczymy z zewnątrz Atomium – 102-metrowy model kryształu żelaza powiększonego 165 miliardów razy. Dalej przejedziemy do Brugi nazywanej też pełną kanałów i urokliwych barokowych uliczek. Zobaczymy: Onze Lieve Vrouwekerk – kościół z najwyższą wieżą w Belgii, Markt – rynek z dzwonnicą Belfort, Ratusz, Bazylikę Św. Krwi. Obiadokolacja i przejazd do hotelu w okolicach Bredy na nocleg

4 DZIEŃ 30.04

Po śniadaniu przejedziemy do Goudy, zobaczymy tu: ratusz, budynek wagi oraz kościół św. Jana (z najpiękniejszymi w tej części Europy XVI– wiecznymi witrażami). Dalej przejedziemy do Keukenhof - wyjątkowego ogrodu, jednej z największych wiosennych atrakcji Holandii. Na obszarze 32 ha podziwiać Benelux3można ponad 6 milionów tulipanów wszelkich możliwych odmian oraz największą na świecie liczbę kwiatów cebulkowych. Gdy nacieszymy zmysły zapachami i kolorami odwiedzimy jeszcze Kinderdijk-
gdzie przespacerujemy się pomiędzy kilkoma z 19 zabytkowych wiatraków. Jest to największe skupisko wiatraków w całej Holandii wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 01.05

Po śniadaniu przejedziemy do Hagi. Zatrzymamy się przed Trybunałem Sprawiedliwości, Binnenhof – najstarszy kompleks, który od wieków jest siedzibą parlamentu, XIV wieczny Grote Kerk. Przejazd do Scheveningen, najsłynniejszego holenderskiego kurortu nad Morzem Północnym. Zobaczymy tutaj majestatyczny hotel Kurhaus z gwarnym nadmorskim bulwarem oraz nietypowym piętrowym molo. Dalej dla kontrastu przejedziemy do Rotterdamu, miasta z jednym z największych portów świata i nowoczesnym centrum, nazywanym często „Bramą Europy”. Przejazd autokarem do centrum. Zobaczymy futurystyczne domy kubistyczne Pieta Blooma, most Erazma – symbol Rotterdamu, nietypowy Markthall oraz pieczołowicie odbudowany po II Wojnie Światowej kościół św. Wawrzyńca. Bedzie również
Benelux4 możliwość podziwiać miasto z wieży Euromast. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.;

6 DZIEŃ 02.05

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Zaanse Schans – wieś ta jest rodzajem skansenu, choć większość domów jest zamieszkałych. Obejrzeć można: wiejską wytwórnię serów, urocze staroholenderskie sklepiki, muzeum klompów (drewnianych sabotów) łącznie z pokazami produkcji, ciekawe i oryginalne pamiątki. Wszystkie domki - jak to w Holandii - otoczone są wodą i połączone mostkami. Nad wodą podziwiać można wiatraki, służące niegdyś do celów przemysłowych. Ze skansenu przejedziemy do Amsterdamu nazywanej „Wenecją Północy”. Zobaczymy tutaj Pałac Królewski na Placu Dam, Westerkerk- kościół protestancki, gdzie pochowany jest Remrandt, dom Anny Frank, Bloemenmarkt ( targ kwiatowy ), gdzie przez cały rok można kupić tulipany. Wizyta w jednej z najbardziej znanych szlifierni diamentów. Zwiedzanie Muzeum Vincenta Van Gogha - aktualnie znajduje się tam ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów. Będziemy mieli okazję podziwiać to wyjątkowe miasto z pokładu statku wycieczkowego w czasie rejsu po Amsterdamskich kanałach. Obiadokolacja. Wieczorem pospacerować będzie można po De Wallen – dzielnicy czerwonych latarni. 
Euromast Powrót do autokaru i nocny (ok. 22:00) wyjazd z Amsterdamu.

7 DZIEŃ 03.05 

Nocny przejazd przez Holandię, Niemcy. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych i zakończenie wycieczki.

 

Cena: 2400 zł (niezrzeszeni)

           2380 zł (członkowie PTTK dzieci do 16 lat)

Cena zawiera: przejazd autokarem, 5 śniadań, 5 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 os. z łazienkami), 6 obiadokolacji, usługa pilota / przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna KL 10.000 euro i NNW 15.000 zł, TFG.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu oraz innych opłat obligatoryjnych - 80 euro.