BERNINA EXPRESS

POCIĄGIEM PRZEZ ALPEJSKIE SKARBY

Bawaria, Szwajcaria, Włochy

09 - 13.06.2020 r.

PROGRAM

1 dzień 09.06.2020  Palac-Herrenchiemsee

Wyjazd z:

  • Sanoka godz. 00:00  z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10
  • Krosna o godzinie 1:00 z przystanku obok starego cmentarza, ul. Krakowska
  • Jasł o godzinie 1:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 10.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do miejscowości Prien nad Jeziorem Chiemsee, zwanymBernina-Express-1 często „bawarskim morzem”, rejs widokowy statkiem wycieczkowym na wyspę Herreninsel, gdzie znajduje się największy z baśniowych zamków króla Bawarii Ludwika II – zamek Herrenchiemsee, spacer po parku pełnym fontann oraz zwiedzanie zamku, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, rejs powrotny na stały ląd, następnie wizyta w klasztorze i bazylice pielgrzymkowej w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 11.06.2020

Wczesne śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m.), (czyli najwyżej położona przełęcz w Europie, na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny Sirmione-jezioro-gardaMORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda. Zwiedzanie i spacer przy zachodzie słońca. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 12.06.2020

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WERONY – zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień 13.06.2020  balkon-julii-werona

Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach późno nocnych.

 

Cena: 1600 zł (niezrzeszeni)

           1580 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 4 obiadokolacje, 4 noclegi w hotelach *** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), 4 śniadania, usługę pilota, ubezpieczenie Signal Iduna KL i NNW, TFG

Płatne dodatkowo:

  • bilet na pociąg BERNINA EXPRESS - 300 zł (płatne w biurze przed wycieczką)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiaktów, rejs oraz inne opłaty obligatoryjne - 20 euro