CZESKIE UZDROWISKA

CZESKIE UZDROWISKA

23 - 26.08.2018 r.

1 DZIEŃgorlitz

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 4:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10;
  • Krosna o godzinie 5:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska;
  • Jasła o godzinie 5:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Opola - zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki (m.in. 580 teledysków i programów muzycznych, 1,5 tys. wydawnictw o tematyce muzycznej, 2000 fotografii, 2000 nagrań audio, dwie muzyczne ściany z monitorami dotykowymi, wyspy tabletów, budki nagraniowe, szafę z kostiumami, wirtualne lustra do przebierania). Przejazd do Zgorzelca, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ karlowe wary

Śniadanie. Przejazd na niemiecką stronę i spacer po pięknym Gorlitz (to jedno naj­pięk­niej­szych miast w ca­łych Niem­czech - szczyci się największą ilością odrestaurowanych zabytków w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Pięk­ny za­ką­tek two­rzy rynek oto­czo­ny re­ne­san­so­wy­mi i ba­ro­ko­wy­mi ka­mie­ni­ca­mi, z przy­cią­ga­ją­cym wzrok ra­tu­szem. Nad samą Nysą wzno­si się na po­tęż­nej skale mo­nu­men­tal­ny go­tyc­ki ko­ściół.) - Annaberg - Buchholtz (miasto było jednym z najbogatszych miast w Saksonii w XVI wieku dzięki bogatym złożom srebra. Jednym z najważniejszych świadectw tego okresu jest kościół św. Anny). Przejazd na stronę Czeską do Karlowych War -  wyjazd kolejką linowo-terenową do wieży Diana, zwiedzanie muzeum dr Bechera (produkcja słynnej Becherowki), spacer po słynnym uzdrowisku (to  królowa czeskich uzdrowisk.Ozdobna architektura połączona jest z pięknym położeniem: w głębokiej dolinie rzeki Teplej, która otoczona jest stromymi, zalesionymi zboczami. Warto przespacerować się po dwóch eleganckich deptakach - można wtedy poczuć wszechogarniający klimat wypoczynku oraz spokoju.) Przejazd do Tepla. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
marianske lazne 10

3 DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Klasztoru Premonstratensów (Norbertanów) założony w 1193 r. Przejazd do uzdrowiska Mariańskie Łaźnie (To jedno z najpiękniejszych sanatoriów Europy, słynące z krystalicznego, górskiego powietrza i wspaniałych krajobrazów. Największe wrażenie robi górująca nad miastem 138-metrowa Główna Kolumnada - potężna pijalnia w neobarokowym stylu.). Powrót do Tepli, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Pilzna - zwiedzanie browaru otwartego w 1839 r. (degustacja piwa), spacer po starówce na której znajduje się m.in sławna Wielka Synagoga. Przejazd do Ołomuńca - spacer po starówce z zabytkiem "UNESCO" - Kolumną Świętej Trójcy. Wyjazd w drogę powrotą. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Ołomuniec-rynek

 

Cena:  820 zł (niezrzeszeni)

            800 zł (członkowie PTTK, młodzież do 16 lat)

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 3 obiadokolacje, 3 noclegi w hotelach, 3 śniadania, usługę pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Płatne dodatkowo w autokarze: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne - 800 CZK oraz 10 zł