BOŚNIA I HERCEGOWINA - Pół na Pół

BOŚNIA I HERCEGOWINA - Pół na Pół

08 - 15.09.2018 r.

Ostatnie wolne miejsca!!!!! SugarwareZ-154

 1 DZIEŃ 08.09

Wyjazd z:Chorwacja Trogiru

  • Sanoka o godzinie 20:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10;
  • Krosna o godzinie 21:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska;
  • Jasła o godzinie 21:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1

Przejazd przez Słowacje, Węgry do Chorwacji.

2 DZIEŃ 09.09

 

Przyjazd do Trogiru w godz. południowych. Zwiedzanie nadmorskiego miasteczka ze starówką i katedrą św. Wawrzyńca. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

3 DZIEŃ 10.09

Śniadanie. Przejazd do Splitu – zwiedzania największego miasta Dalmacji - pałac cesarza Bośnia neum-03Dioklecjana i malowniczy port. Przejazd do Neum w godzinach popołudniowych. 

 

Neum położone jest w regionie południowego Adriatyku i stanowi jedyny dostęp do morza dla Bośni i Hercegowiny. Cechują go długie i ciepłe lata i krótkie, łagodne zimy i należy do miejscowości z największą liczbą słonecznych dni. Średnia temperatura morza oscyluje od 13⁰C w styczniu do 32⁰C w lipcu i sierpniu. Korzystny klimat umożliwia przez prawie 7 miesięcy, oprócz pływania i opalania, również korzystanie z dobrodziejstw zdrowotnych klimatu, takich jak czyste, morskie powietrze, spacery po wybrzeżu i uprawianie sportu.

 

Zakwaterowanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ 11.09

Śniadanie. Przejazd do Medziugorie - największego sanktuarium na Bałkanach - kościół świętego Jakuba, góra objawień gdzie 24.06.1981 r. sześciorgu dzieciom objawiła sie Najświętsza Maryja Panna. Przejazd do Mostaru - kulturowe, religijne i polityczne centrum Hercegowiny, usytuowane w dolinie rzeki Neretwy, medziugorjezabytkowy most z XVI w. (zabytek UNESCO), wejście i zwiedzanie meczetu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 12.09

Śniadanie. Całodzienne plażowanie nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ 13.09

Śniadanie. Wycieczka na wyspę Korcula – zwiedzanie miasteczka gdzie urodził się słynny podróżnik Marco Polo.  Przejazd do Ston – zwiedzanie.  Obiadokolacja. Nocleg

7 DZIEŃ 14.09

Śniadanie. Plażowanie nad morzem. Wyjazd w godzinach popołudniowych w drogę powrotną do Polski.

8 DZIEŃ 15.09

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych.
mostar

 

CENA:   1500 zł (niezrzeszeni)

               1480 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty drogowe, 5 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 5 obiadokolacje, 5 śniadania, usługa pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NNW.

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępów i inne opłaty obligatoryjne - 25 Euro