GRECJA - Śladami Św. Pawła

Biuro PTTK Sanok oraz Biuro WACTUR zapraszają na wycieczkę:

GRECJA - Śladami Świętego Pawła 

25.08 - 03.09.2017 r.

 

 

PROGRAM:

Dzień 1 Grecja6

Wyjazd z Sanoka (godz 0:15), Krosna (1:05), Jasła (1:35), Nowego Sącza (godz. 3:00). Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Rano po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Na terenie Macedonii zwiedzanie centrum Skopie wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Verii - zwiedzanie miejsca w którym przemawiał Św.Grecja4 Paweł. Przejazd do Kalambaki. Meteory - bizantyjskie klasztory -zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory o jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do DELF. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone posagi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego - Delfy. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Grecja5

Dzień 5 

Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: Epidavros - starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. Nafplio - pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy; Mykeny - Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny Pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd do Koryntu - zwiedzanie terenów archeologicznych, oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła (z zewnątrz). Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Grecja7

Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Aten m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Placa - czas wolny . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7 

Śniadanie, całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Salonik. W trakcie przejazdu Dolina Tembi- zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskewi oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Następnie zwiedzanie Salonik - Biała Wieża, Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela , panorama miasta z tarasu widokowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Grecja8

Dzień 9 

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku granicy grecko- macedońskiej. Przejazd przez Macedonię i Serbię .

Dzień 10

Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

CENA:  1.900 zł (wyjazd z Nowego Sącza)

UWAGA!!! Dopłata do wyjazdu z Sanoka 120 zł, Krosna, Jasła 100 zł

 

Cena zawiera: Przejazd autokarem klasy LUX (WC, Klimatyzacja, Barek kawowy, DVD), 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-,3- osobowe z łazienkami, Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu, opiekę pilota-przewodnika (cała trasa), ubezpieczenie NW/KL.

Cena nie obejmuje: Dopłaty do pokoju 1-osobowego – 870  zł/os, Biletów wstępu oraz przewodników lokalnych 90 EUR/osoba dorosła, 30 EUR dzieci i studęci do 26 roku życia, 65EUR/seniorzy po 65 roku życia - płatne u pilota w autokarze, wypożyczenie urządzeń Tour Guide - 10 Euro, Napoi do kolacji.